Skip to main content Skip to search Skip to navigation

Gifts

Gift tins

Our printen gift tins are perfect for giving yourself, loved...

Wooden boxes

How did the wooden boxes - also known as export boxes - come...

Gift packs & bags

Here you will find our Printen gift packs, filled with exquisite...

Hand-decorated printen

Our little works of art - each of these Printen is unique and was...

For Printen fans

Here you will find different gift ideas for yourself or your...


In stock
SKU:
594
Shipping weight:
1,00 kg
Item weight:
0,70 kg
27,75 € *
55,50 € per 1 kg
Available
Delivery time: 2 - 5 Workdays
In stock
SKU:
734
Shipping weight:
1,00 kg
Item weight:
0,75 kg
27,75 € *
55,50 € per 1 kg
Available
Delivery time: 2 - 5 Workdays
In stock
SKU:
586
Shipping weight:
1,00 kg
Item weight:
0,75 kg
32,50 € *
50,00 € per 1 kg
Available
Delivery time: 2 - 5 Workdays
In stock
SKU:
735
Shipping weight:
1,00 kg
Item weight:
0,75 kg
32,50 € *
50,00 € per 1 kg
Available
Delivery time: 2 - 5 Workdays
Available soon
SKU:
585
Shipping weight:
0,50 kg
Item weight:
0,35 kg
17,25 € *
53,08 € per 1 kg
Available from: 07.10.2026
In stock
SKU:
582
Shipping weight:
0,50 kg
Item weight:
0,28 kg
12,50 € *
50,00 € per 1 kg
Available
Delivery time: 2 - 5 Workdays
In stock
SKU:
541
Shipping weight:
0,58 kg
Item weight:
0,48 kg
14,95 € *
33,22 € per 1 kg
Available
Delivery time: 2 - 5 Workdays
In stock
SKU:
542
Shipping weight:
0,52 kg
Item weight:
0,42 kg
14,50 € *
36,25 € per 1 kg
Available
Delivery time: 2 - 5 Workdays
In stock
SKU:
1192
Shipping weight:
0,25 kg
12,00 € *
Available
Delivery time: 2 - 5 Workdays
In stock
SKU:
1193
Shipping weight:
0,25 kg
12,00 € *
Available
Delivery time: 2 - 5 Workdays
In stock
SKU:
690
Shipping weight:
2,00 kg
Item weight:
1,15 kg
51,90 € *
45,13 € per 1 kg
Available
Delivery time: 2 - 5 Workdays
In stock
SKU:
596
Shipping weight:
2,00 kg
Item weight:
1,15 kg
59,90 € *
52,09 € per 1 kg
Available
Delivery time: 2 - 5 Workdays
Available soon
SKU:
959
Shipping weight:
1,35 kg
51,50 € *
Available from: 07.10.2026
Available soon
SKU:
958
Shipping weight:
1,35 kg
61,50 € *
Available from: 07.10.2026
Available soon
SKU:
583
Shipping weight:
1,20 kg
Item weight:
0,80 kg
37,50 € *
75,00 € per 1 kg
Available from: 07.10.2026
In stock
SKU:
589
Shipping weight:
0,45 kg
Item weight:
0,25 kg
11,75 € *
58,75 € per 1 kg
Available
Delivery time: 2 - 5 Workdays
In stock
SKU:
677
9,25 € *
Available
Delivery time: 2 - 5 Workdays
Available soon
SKU:
691
Shipping weight:
0,60 kg
Item weight:
0,30 kg
7,25 € *
Available from: 27.10.2026
In stock
SKU:
1553
Shipping weight:
0,75 kg
Item weight:
0,60 kg
19,90 € *
49,75 € per 1 kg
Available
Delivery time: 2 - 5 Workdays
In stock
SKU:
1164
Shipping weight:
0,25 kg
Item weight:
0,12 kg
7,95 € *
79,50 € per 1 kg
Available
Delivery time: 2 - 5 Workdays
In stock
SKU:
832
Variations in:
  • Wunschtext (z.B. ein Name)
11,95 € *
Available
Delivery time: 2 - 5 Workdays
Available soon
SKU:
776
Shipping weight:
0,40 kg
Item weight:
0,15 kg
7,95 € *
Available from: 27.10.2026
Available soon
SKU:
1583
Shipping weight:
2,90 kg
Item weight:
2,70 kg
39,50 € *
Available from: 07.10.2026
Available soon
SKU:
684
Shipping weight:
0,40 kg
Item weight:
0,13 kg
7,95 € *
Available from: 27.10.2026
In stock
SKU:
590
Shipping weight:
1,20 kg
Item weight:
1,00 kg
27,80 € *
34,75 € per 1 kg
Available
Delivery time: 2 - 5 Workdays
In stock
SKU:
597
Shipping weight:
0,90 kg
Item weight:
0,50 kg
16,50 € *
41,25 € per 1 kg
Available
Delivery time: 2 - 5 Workdays
In stock
SKU:
581
Shipping weight:
1,10 kg
Item weight:
0,80 kg
31,25 € *
52,08 € per 1 kg
Available
Delivery time: 2 - 5 Workdays
In stock
SKU:
1858
Shipping weight:
0,30 kg
Item weight:
0,22 kg
27,50 € *
Available
Delivery time: 2 - 5 Workdays
In stock
SKU:
1197
24,90 € *
Available
Delivery time: 2 - 5 Workdays
In stock
SKU:
956
Shipping weight:
1,00 kg
36,50 € *
Available
Delivery time: 2 - 5 Workdays
In stock
SKU:
957
Shipping weight:
1,00 kg
35,50 € *
Available
Delivery time: 2 - 5 Workdays
In stock
SKU:
701
Shipping weight:
1,20 kg
Item weight:
1,00 kg
26,40 € *
44,00 € per 1 kg
Available
Delivery time: 2 - 5 Workdays
In stock
SKU:
856
Shipping weight:
0,45 kg
Item weight:
0,32 kg
8,95 € *
Available
Delivery time: 2 - 5 Workdays
Available soon
SKU:
1548
Shipping weight:
0,75 kg
Item weight:
0,60 kg
19,90 € *
49,75 € per 1 kg
Available from: 07.10.2026
Available soon
SKU:
1547
Shipping weight:
0,75 kg
Item weight:
0,60 kg
19,90 € *
49,75 € per 1 kg
Available from: 07.10.2026
In stock
SKU:
825
Item weight:
0,25 kg
12,50 € *
50,00 € per 1 kg
Available
Delivery time: 2 - 5 Workdays
In stock
SKU:
702
Shipping weight:
1,60 kg
Item weight:
1,30 kg
30,75 € *
38,44 € per 1 kg
Available
Delivery time: 2 - 5 Workdays
In stock
SKU:
704
Shipping weight:
1,70 kg
Item weight:
1,50 kg
46,90 € *
39,08 € per 1 kg
Available
Delivery time: 2 - 5 Workdays
In stock
SKU:
705
Shipping weight:
2,20 kg
Item weight:
1,60 kg
52,90 € *
44,08 € per 1 kg
Available
Delivery time: 2 - 5 Workdays
In stock
SKU:
707
Shipping weight:
5,20 kg
Item weight:
4,20 kg
122,50 € *
38,28 € per 1 kg
Available
Delivery time: 2 - 5 Workdays
In stock
SKU:
703
Shipping weight:
1,50 kg
Item weight:
1,10 kg
37,90 € *
47,38 € per 1 kg
Available
Delivery time: 2 - 5 Workdays
In stock
SKU:
706
Shipping weight:
2,90 kg
Item weight:
2,10 kg
59,90 € *
37,44 € per 1 kg
Available
Delivery time: 2 - 5 Workdays
In stock
SKU:
700
Shipping weight:
1,10 kg
Item weight:
0,70 kg
17,95 € *
44,87 € per 1 kg
Available
Delivery time: 2 - 5 Workdays
In stock
SKU:
697
Shipping weight:
0,80 kg
Item weight:
0,60 kg
19,95 € *
49,87 € per 1 kg
Available
Delivery time: 2 - 5 Workdays
In stock
SKU:
587
Shipping weight:
0,55 kg
Item weight:
0,28 kg
14,90 € *
59,60 € per 1 kg
Available
Delivery time: 2 - 5 Workdays
In stock
SKU:
588
Shipping weight:
0,55 kg
Item weight:
0,35 kg
18,50 € *
61,67 € per 1 kg
Available
Delivery time: 2 - 5 Workdays
In stock
SKU:
1555
Shipping weight:
1,10 kg
Item weight:
0,90 kg
31,25 € *
52,08 € per 1 kg
Available
Delivery time: 2 - 5 Workdays
Available soon
SKU:
599
Shipping weight:
1,90 kg
Item weight:
1,40 kg
44,50 € *
35,60 € per 1 kg
Available from: 07.10.2026
Available soon
SKU:
685
Shipping weight:
0,60 kg
Item weight:
0,25 kg
7,95 € *
Available from: 27.10.2026
In stock
SKU:
694
Shipping weight:
1,10 kg
Item weight:
0,80 kg
24,90 € *
41,50 € per 1 kg
Available
Delivery time: 2 - 5 Workdays

Items 1 - 50 of 56