Christmas Skip to main content Skip to search Skip to navigation

Christmas

Advent calendars

Unsere Printen-Adventskalender mit illustrierten Aachen-Motiven –...

Stollen

Jedes Jahr in der Vorweihnachtszeit backen wir unseren prämierten...

Christmas pastries

Every year from mid-october, we bake special christmas cookies in...

Printen figures, stars & tree ornaments

Every year from mid-October we bake special Christmas prints and...

Christmas gifts

Make yourself and your loved ones happy with our christmas...


Available soon
SKU:
578
Shipping weight:
0,25 kg
Item weight:
0,20 kg
6,60 € *
Available from: 07.10.2026
Available soon
SKU:
579
Shipping weight:
0,25 kg
Item weight:
0,20 kg
7,30 € *
Available from: 07.10.2026
In stock
SKU:
570
Shipping weight:
0,40 kg
Item weight:
0,28 kg
9,85 € *
39,40 € per 1 kg
Available
Delivery time: 2 - 5 Workdays
Available soon
SKU:
686
Shipping weight:
0,15 kg
6,60 € *
Available from: 12.10.2026
Available soon
SKU:
576
Shipping weight:
0,40 kg
Item weight:
0,28 kg
12,00 € *
48,00 € per 1 kg
Available from: 01.10.2026
Available soon
SKU:
687
Shipping weight:
0,16 kg
6,60 € *
Available from: 12.10.2026
Available soon
SKU:
1545
Shipping weight:
0,70 kg
Item weight:
0,40 kg
19,95 € *
83,12 € per 1 kg
Available from: 01.10.2026
Available soon
SKU:
7204
Shipping weight:
0,90 kg
Item weight:
0,50 kg
15,95 € *
Available from: 12.10.2026
Available soon
SKU:
625
Shipping weight:
0,12 kg
Item weight:
0,10 kg
4,30 € *
Available from: 12.10.2026
Available soon
SKU:
680
Shipping weight:
0,24 kg
Item weight:
0,11 kg
5,95 € *
Available from: 12.10.2026
Available soon
SKU:
685
Shipping weight:
0,60 kg
Item weight:
0,25 kg
7,95 € *
Available from: 27.10.2026
In stock
SKU:
571
Shipping weight:
0,40 kg
Item weight:
0,28 kg
10,10 € *
40,40 € per 1 kg
Available
Delivery time: 2 - 5 Workdays
Available soon
SKU:
7205
Shipping weight:
1,10 kg
Item weight:
1,00 kg
28,50 € *
Available from: 12.10.2026
Available soon
SKU:
630
Shipping weight:
0,20 kg
5,75 € *
Available from: 12.10.2026
Available soon
SKU:
628
Shipping weight:
0,17 kg
7,95 € *
Available from: 12.10.2026
Available soon
SKU:
682
Shipping weight:
0,28 kg
Item weight:
0,18 kg
6,75 € *
Available from: 12.10.2026
Available soon
SKU:
1546
Shipping weight:
0,70 kg
Item weight:
0,40 kg
19,95 € *
83,12 € per 1 kg
Available from: 01.10.2026
Available soon
SKU:
691
Shipping weight:
0,60 kg
Item weight:
0,30 kg
7,25 € *
Available from: 27.10.2026
Available soon
SKU:
681
Shipping weight:
0,24 kg
Item weight:
0,14 kg
5,95 € *
Available from: 12.10.2026
Available soon
SKU:
585
Shipping weight:
0,50 kg
Item weight:
0,35 kg
17,25 € *
53,08 € per 1 kg
Available from: 07.10.2026
Available soon
SKU:
684
Shipping weight:
0,40 kg
Item weight:
0,13 kg
7,95 € *
Available from: 27.10.2026
Available soon
SKU:
633
Shipping weight:
0,25 kg
10,90 € *
Available from: 12.10.2026
Available soon
SKU:
599
Shipping weight:
1,90 kg
Item weight:
1,40 kg
44,50 € *
35,60 € per 1 kg
Available from: 07.10.2026
Available soon
SKU:
526
Shipping weight:
0,35 kg
Item weight:
0,23 kg
9,50 € *
47,50 € per 1 kg
Available from: 01.10.2026
Available soon
SKU:
583
Shipping weight:
1,20 kg
Item weight:
0,80 kg
37,50 € *
75,00 € per 1 kg
Available from: 07.10.2026
In stock
SKU:
520
Shipping weight:
0,35 kg
Item weight:
0,23 kg
7,90 € *
39,50 € per 1 kg
Available
Delivery time: 2 - 5 Workdays
Available soon
SKU:
776
Shipping weight:
0,40 kg
Item weight:
0,15 kg
7,95 € *
Available from: 27.10.2026
Available soon
SKU:
1547
Shipping weight:
0,75 kg
Item weight:
0,60 kg
19,90 € *
49,75 € per 1 kg
Available from: 07.10.2026
Available soon
SKU:
1548
Shipping weight:
0,75 kg
Item weight:
0,60 kg
19,90 € *
49,75 € per 1 kg
Available from: 07.10.2026
In stock
SKU:
521
Shipping weight:
0,35 kg
Item weight:
0,23 kg
8,30 € *
41,50 € per 1 kg
Available
Delivery time: 2 - 5 Workdays
In stock
SKU:
956
Shipping weight:
1,00 kg
36,50 € *
Available
Delivery time: 2 - 5 Workdays
In stock
SKU:
957
Shipping weight:
1,00 kg
35,50 € *
Available
Delivery time: 2 - 5 Workdays
Available soon
SKU:
1583
Shipping weight:
2,90 kg
Item weight:
2,70 kg
39,50 € *
Available from: 07.10.2026
Available soon
SKU:
959
Shipping weight:
1,35 kg
51,50 € *
Available from: 07.10.2026
Available soon
SKU:
958
Shipping weight:
1,35 kg
61,50 € *
Available from: 07.10.2026

Items 1 - 35 of 35